سئو و راز موفقیت یک وب سایت|خدمات بازاریابی اینترنتی نویان هاب

بسیاری از افراد و کسب و کارهای موفق علی رغم موفقیت در اکثر بخش ها،در زمینه سئو ،یک وب سایت موثر و خوب، موفق نیستند.بسیاری از شرکت های حرفه ای در تولید، فروش و بسیاری از زمینه های دیگر، وب سایت هایی دارند که طراحی ضعیف،مرور سخت، غیر عملی و حتی پیدا کردن آن ها توسط موتورهای جستجو، در بعضی مواقع غیر ممکن است.دراین مقاله چندمورد از مهم ترین خصوصیات یک وب سایت موفق در زمینه سئو و بهینه سازی را مرور کنیم.

 

سئو و راز موفقیت یک وب سایت

محتوای وب سایت

در وب سایت خود به مشتریان، اطلاعاتی را که نیاز دارند ارائه دهید.صفحه اصلی وب سایت شما باید شامل این موارد باشد:درباره کسب وکار شما، درباره کار و تجارت شما، معرفی محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و مهم تر از همه نمایش آنچه شما را از سایر رقبا متمایز می نماید.

دسترسی آسان به محتوای وب سایت

برای موفقیت یک وب سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف روان باشد.سعی کنید هر بازدید کننده ای حداکثر با ۳ کلیک به مطالب مورد نیازش دسترسی پیدا کند. هر قدر هم که خدمات و محصولات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای انتقال اطلاعات به بازدیدکنندگان وب سایت، انتخاب نمایید.

بروز رسانی وب سایت

بروز رسانی و آپدیت مرتب وب سایت از دیگر عوامل موفقیت سئو و بهینه سازی یک وب سایت است.سعی کنید وب سایت خود را بروز نگه دارید.یک وب سایت غیر فعال با اطلاعات قدیمی باعث دفع بازدیدکنندگانمی شود و این حس را در بازدیدکنندگان تقویت می کند که نمی تواند از وب سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت نماید.

جستجوگر داخلی برای وب سایت

اگر وب سایت شما در ابتدای کار است و هنوز تعداد صفحات و محتویات آن زیاد نشده است از همین حالا به فکر جستجوی داخلی در وب سایت خود باشید.طبق آخرین آمارها بیش از ۲۳ درصدکاربران وب سایت ها از جستجوی داخلی استفاده می نمایند.وجود یک جستجوگر داخلی در وب سایت شما به کاربران کمک خواهد کرد تا به مطالب مورد نظر خود راحت تر دسترسی پیدا نمایند.

تعامل و ارتباط دوطرفه با کاربران وب سایت

حتما در وب سایت خود از نظر سنجی استفاده نمایید و به کاربران و بازدیدکنندگان اجازه دهید نظرات خود را درمورد مفدیترین صفحات و یا مطالب وب سایت بنویسند.در وب سایت خود از مسابقه و جایزه استفاده کنید و سعی نمایید که به هر بهانه با کاربران وب سایت خود ارتباط برقرار کنید و به آنها به عنوان تشکر و به دلیل توجهشان پاداش دهید.

مشخص بودن لینک های وب سایت

کاربر و بازدیدکنندگان وب سایت شما باید بتواند به راحتی پیوندهای شما را تشخیص دهد و به راحتی ۀن ها را پیدا نماید. رنگ نوشته هاییکه پیونددار هستند متفاوتباشد. سعی کنیدبا تغییر رنگ محتوای پیوند، تغییر نمایش و تغییر اندازه، پیوندها را متفاوتب با نوشته های ساده بسازید.

انتخاب نام دامنه مناسب

یک قانون طلایی در این زمینه وجود دارد که می گوید کاری کنید که نام کسب وکار یا برند خود را در ذهن بازدیدکنندگان خود ماندگار کنید. یکی از راه های عمل به اینقانون طلایی استفاده از نام های مناسب برای نام وب سایت است. نام وب سایت شما می تواندنام کسب وکار شما یانام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هیج وقت از نام های طولانی و جمله ها برای ثبت نام وب سایت خود استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید